Aj takéto dni treba (ale nie príliš často)

Autor: Petra Jankovičová | 29.7.2005 o 0:48 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  2372x

Netráp sa, veď poznáš tie dni, podobné tomu, čo práve skončil. Nič sa Ti nedarí, cítiš sa pod psa. Bolí Ťa brucho. Si nervózna. Ten nepríjemný zápal síce liečiš, ale ešte stále to nie je to pravé orechové. A ešte k tomu to teplo! Potíš sa. Vidíš to aj na odraze v sklách výkladov. Je to nechutné. Ale, nie si v tom sama. A neospravedlňuje Ťa to. Nech máš deň akokoľvek nanič, už prosím Ťa nevyvádzaj také hovadiny, ako si vyviedla dnes. Dobre?

Vieš o sebe, že si trdlo, tak si dávaj pozor! Zamysli sa skôr, ako konáš (alebo napočítaj do desať, no dobre, do dvadsať). Tie Tvoje unáhlené reakcie podľa vzoru atómovej bomby Ti v ničom nepomôžu, skôr naopak. Veď Ty nie si žiadny Copperfield, tak netrénuj umenie útekov. Neprchaj pri prvom náznaku nepríjemnej situácie. Útek je zbytočné mrhanie krokmi.

Bolo ti to treba? Strápnila si sa, zdrhla si a potom si sa potrápila. Dnes to dopadlo dobre ( aj keď by si mala zvážiť, či by si predsa len nemala pár dní chodiť po kanáloch), ale čo ak Ti nabudúce nebude osud tak naklonený? Budeš si to vyčítať, ale bude už neskoro. A trieskať hlavu o múr Ti nemožno odporúčať, pretože to predsa len dosť bolí, aj tak ti to rozum do hlavy nenaleje a nad hrčami a modrinami sa dnes už nikto nezľutuje.

Máš toľko šťastia! Uvedomuješ si, koľkí ľudia by z toho Tvojho vyžili? Tak si to váž! Máš skvelú rodinu, ktorá sa síce (tak ako každá) bez problémov nezaobíde, ale je Tvoja a miluje Ťa, podporí Ťa, pomôže Ti a aj Ti poriadne vynadá, keď treba. Máš plný telefónny zoznam priateľov a nie sú to len mená a čísla. Sú to ľudia, ktorí ti rozumejú, a ty rozumieš im. Niektorých vídaš častejšie, iných menej často, ale vedia o Tebe a Ty vieš o nich. Máš JEHO. Je tu pre Teba. A Ty si šťastná, že tu môžeš byť pre neho. Tak si to nepohnoj, jasné? Každá príležitosť môže byť posledná, tak ju nezahoď! Máš prácu, ktorá Ťa celkom baví. Škola Ti síce lezie vrcholne na nervy, ale komu nie? A aj tak sú teraz prázdniny. Celkom sa Ti darí, tak si to nepokašli nejakou zlou náladou.

Aj keď Ti je zle, chodíš na vécko každých pätnásť minút, aj keď sa dnes cítiš výnimočne škaredá, si spotená ako prasa a doštípaná od komárov. Kašli na to! Pozbieraj posledné sily. Usmej sa. Rozhliadni sa okolo seba. Dnešný západ slnka Ťa nemohol nechať chladnou. Romantická prechádzka okorenená zrnkami piesku, soľou spotených tiel a neustálym bodaním komárov ( to aby to nebol až taký hrôzostrašný gýč) Ti predsa dodala energiu. Tak tu neseď, neľutuj sa a choď spať! Nechaj si snívať o krásnom zajtrajšku a zobuď sa vybúvaná doružova a rozdávaj radosť. Niekedy Ti to celkom ide.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Marek Maďarič

Opozícia prestáva vidieť rozdiel medzi Kollárom a Kotlebom (píše Marek Maďarič)

Vyháňať za okraj každého, kto sa mi nepodobá, nemá nič s demokraciou.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Lučanský je pokračovaním Gašpara (týždeň podľa Schutza)

Koalícia ďalej pracuje na únose Slovenska na východ.


Už ste čítali?